Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla Chłopców Szkwał rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2018r. Została założona przez Fundację Róża Wiatrów jako pierwsza tego typu placówka edukacyjna w Olsztynie.

Misją Szkoły jest zaoferowanie pomocy Rodzicom w jak najstaranniejszym wychowaniu i edukacji chłopców w ujęciu chrześcijańskiego personalizmu oraz zróżnicowania ze względu na płeć. W naszej codziennej pracy odwołujemy się do najlepszych klasycznych, katolickich modeli kształcenia opartych o katolicką etykę wychowawczą. Wierzymy, że to, co zbudowane na mądrości pokoleń przetrwa próbę czasu, a naszym chłopcom przyniesie najlepszą możliwą formację charakteru i intelektu. Jesteśmy przekonani, że tylko ścisła współpraca wychowawcza Szkoły i Rodziców jest drogą do sukcesu wychowawczego, dlatego, tym, co wyróżnia nas spośród innych modeli jest między innymi system tutoringowy.

Niepubliczna Szkoła dla Chłopców Szkwał jest dla nas wyjątkowym miejscem, które tworzymy z wielką radością, poświęceniem i zaangażowaniem Dyrekcji, Nauczycieli oraz Rodziców.

Siedziba Szkoły mieści się przy ul. Artyleryjskiej 3f w Olsztynie.